Arcimboldo / Aukce / ČÍNSKÉ UMĚNÍ A STAROŽITNOSTI 11/04/2021, 14:00 / POHŘEBNÍ NÁDOBA TVARU AMFORY S DRAČÍMI UCHY

< 5 >

POHŘEBNÍ NÁDOBA TVARU AMFORY S DRAČÍMI UCHY

Čína, dynastie Tchang (618-906). Výška 40 cm. Ø 21 cm

50 000 Kč / 2 000 EUR

Kamenina s olovnatou polevou karamelové barvy. Elegantně tvarovaná nádoba má kulovité tělo a dlouhé hrdlo, na němž se nacházejí dvě ucha, zakončená dračími hlavami. Restaurováno. Provenience: sbírka Karla Holana (1915–1997).