< 109 >

SOUDKOVITÁ NÁDOBA NA VODU

Čína, 18.–19. století. Průměr 6,5 cm. Ø 6 cm

10 000 Kč / 400 EUR
12 000 Kč / 480 EUR

Tvrdá kamenina krytá glazurou typu tenmoku napodobující lakové techniky. Na dně opatřeno značkou: "Ťia-čching nien č'" (tedy vyrobeno za času velkých Čchingů v období Ťia-čching), provedenou kobaltem na bílém nástřepí pod polevou. Provenience: sbírka Danušky Heroldové-Šťovíčkové (1929–1976).