< 88 >

HLUBOKÁ MISKA

Čína, pozdní dynastie Ming (16.–17. století). Průměr 14,5 cm. Ø 14 cm

12 000 Kč / 480 EUR

Porcelán, malba kobaltem pod polevou. Hluboká miska je v zrcadle zdobena rozetkou s rozvilinami. Okraje nesou rustikální dekor rozvilin a chryzantém, vnější stěny jsou pokryty opět rozvilinami a listy. V glazuře jsou viditelné drobné nečistoty a na nízké základně zbytky písku z vypalování. Provenience: Brian Page (1938–2018), známý obchodník s uměním a starožitnostmi z Brightonu.