< 79 >

MISKA SE SELADONOVOU GLAZUROU

Čína, dynastie Jüan, 13. století. Průměr 13,7 cm. Ø 14 cm

35 000 Kč / 1 400 EUR

Kamenina. Hluboká miska na nízké, úzké nožce je zdobena postóznější seladonovou polevou s přirozenou, nepravidelnou krakeláží. Dno nese zbytky prostředí výpalné pece. Ačkoliv nezdobené, seladony byly vždy ceněny pro rafinovanost glazur, které kombinují spektrum zelených barev s jemnou strukturou a dávají tak vyniknout samotným liniím tvarů nádob.