< 191 >

AJ ČCHING (1910–1996)

„PŘÁTELSTVÍ AŤ SE STÁLE ZELENÁ“

Čína, datováno 1986. 67 × 33 cm. 67.0 x 33.0 cm

18 000 Kč / 720 EUR
43 000 Kč / 1 720 EUR

Kaligrafie v kurzivním stylu sing-šu, s věnováním „paní Miladě“, datováno v létě roku 86. Aj Čching (1910–1996) je hlavním představitelem moderní čínské poezie, překládaný do mnoha jazyků včetně českého. Na přelomu 20. a 30. let studoval umění v Paříži. Byl to levicově orientovaný básník, podporující novou Čínu a předsedu Maa, v letech 1957-1978 v nemilosti. Otec architekta a výtvarníka Aj Wej-weje. Provenience: sbírka Milady Bláhové-Šťovíčkové (sestra sinoložky Dr. Dany Heroldové-Šťovíčkové).