< 180 >

ŤIN SÜAN-Č' (1921–1993)

KALIGRAFIE S VĚNOVÁNÍM

Čína, datováno 1985. 127 × 32 cm. 127.0 x 32.0 cm

16 000 Kč / 640 EUR

Tuš na papíře. Báseň od tchangského Li Tchaj-po (českým čtenářům známého jako Li Po), kaligrafie v kurzivním stylu sing-šu, s věnováním soudružce Che Tan-ni (= Daniele Šejnohové), signováno Ťin Süan-č', datováno na jaře v roce 1985 v Kchaj-fengu. Pečeť: Ťin Süan č' jin. Ťin Süan, vynikl jako kaligraf se zaměřením na kurzívní styl sing-šu, vycházel z umění dvou Wangů (Wang Si-č' a Wang Sien-č'). Byl členem Čínské asociace kaligrafů, Literární akademie provincie Che-nan a čestným předsedou Výtvarné akademie v Kchaj-fengu. Jeho kaligrafie byly publikovány časopisecky i v prestižních monografiích, v roce 1986 měl v Kchaj-fengu samostatnou výstavu. Provenience: sbírka Daniely Šejnohové (1929–2011)..