< 126 >

JÍDELNÍ SERVIS

Čína, Kanton, druhá polovina 19. století. 0.0 cm

60 000 Kč / 2 400 EUR

Porcelán, malba emaily kantonské skupiny a zlatem na polevě.Malba v charakteristické zeleno-růžové barevné paletě zobrazuje v centrálním motivu květinové skalky s motýly a plody, doplněné kartušemi se žánrovými scénami většinou z dámských palácových komnat. Výjevy jsou rámovány pásy s rozvilinami květy lotosu a pivoněk doplněnými motýly a můrami. Celkem 37 kusů.