< 49 >

DÝKA S NEFRITOVOU RUKOJETÍ

Mughalská říše, Severní Indie, konec 18. století. Délka 45 cm. 45.0 x 5.0 x 2.5 cm

60 000 Kč / 2 400 EUR
60 000 Kč / 2 400 EUR

Jednobřitá, mírně zakřivená čepel je zhotovena z pravého kovaného damašku (damascénská ocel), u hrotu falešné ostří. Kořen čepele a obůstek jílce jsou zdobeny stříbrným a zlaceným plátováním s drobnými rostlinnými rytinami. Rukojeť jílce je zhotovena z řezaného jadeitu ve tvaru beraní hlavy jako hlavice. Pochva je potažena červenohnědou kůží, sešitou na rubové straně jednou řadou stehů. Nákončí je z lineovaného stříbra (bílého kovu) s drobným rostlinným dekorem.