Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / VELKÁ POSTAVA STOJÍCÍHO BÓDHISATTVY

< 90 >

VELKÁ POSTAVA STOJÍCÍHO BÓDHISATTVY

Čína, dynastie Ming (17. století). Výška 53 cm. 53.0 x 19.0 x 17.0 cm

240 000 Kč / 9 056 EUR

Dřevo se zbytky zlacení na lakovém podkladě. V jednom kuse dřeva řezaná socha je oděna do bohatě draperovaného roucha s dlouhými rukávy. Buddha má mírný úsměv, sklopené oči a měkké rysy milosrdné tváře. Provenience: sbírka význačného českého orientalisty.