< 84 >

MEČ „ŤIEN"

Čína, dynastie Čching (19. století). Celková délka 90 cm, čepel 67 cm. 90.0 x 10.0 x 3.0 cm

60 000 Kč / 2 264 EUR

Dvousečná, středohrotá čepel je zhotovena z kvalitní oceli. Rukojeť a pochva jsou vyrobeny ze vzácného dřeva, vykládaného perletí motivem meče, svitků, bambusů, pivoněk a slivoní s motýly. Stříbrné kování je zdobeno stylizovanými draky a akanty na podkladě puncovaném vzorem rybích jiker. Bronzová záštita a hlavice je taušovaná stříbrem v podobě fantastické zvířecí tváře „tchao-tchie".