Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / TAIRA KIKEI (19. - 20. STOLETÍ) –KOSTLIVEC

< 42 >

TAIRA KIKEI (19. - 20. STOLETÍ)

KOSTLIVEC

Japonsko, nedatováno. 102 x 53 cm.

60 000 Kč / 2 264 EUR

Tuš a bílá pasta gofun na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Malba signována: Taira Kikei. Kaligrafie signována: Kennin Gjokkó. Pečeť: Ecuzan Isšú. Jedná se o buddhistickou malbu kostlivce, jež je provázena básní o tom, v jaké podobě skončí člověk bez ohledu na to, zda je mužem nebo ženou. Tedy o memento mori.