Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / LUO JÜN-Č' (19. - 20. století)–DVĚ KRASAVICE

< 76 >

LUO JÜN-Č' (19. - 20. století)

DVĚ KRASAVICE

Datováno 1931. 33,5 x 44,5 cm. 33.5 x 44.5 cm

45 000 Kč / 1 800 EUR

Barvy na hedvábí. Rámováno. Nápis: „sin-wej” (v druhém měsíci roku 1931). Negativní pečeť: Jün-č'. Pozitivní pečeť: „Pao-čchiung”. Provenience: sbírka Vojtěcha Chytila. Výstava: Staré a moderní čínské umění, Pavilon Jednoty umělců výtvarných v Praze, 11. února - 1. března 1937, číslo 85 pod názvem Květy. Ve dvacátých letech byl Luo Jün-č' aktivním členem nově založené Společnosti pro výzkum čínského malířství, která organizovala výstavy, přednášky a malířské kurzy v Pekingu. V této době se v tušové malbě prosadily nové směry a začalo se rozvíjet tzv. „národní malířství” (kuo-chua). Luo Jün-č' však zůstal věrný tradičním postupům, jak je zřejmé i z tohoto díla.