Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–ŽÁNROVÉ SCÉNY ZE STARÉHO PEKINGU

< 178 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

ŽÁNROVÉ SCÉNY ZE STARÉHO PEKINGU

Čína, nedatováno. 46,5 x 134 cm. 46.0 x 134.0 cm

5 000 Kč / 189 EUR
5 500 Kč / 208 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Na úzkém pásu obrazu jsou v zářivých barvách zpodobeni pouliční prodavači různých laskomin včetně tabáku a rozličné typy nosítek. Každý prodejce či povoz je opatřen stručným názvem. Tvůrce se nejspíš inspiroval starší předlohou z přelomu císařství a republiky, kdy byly tyto výjevy velmi oblíbené.