Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / PÁR OBRAZŮ S NÁMĚTEM HORSKÉ KRAJINY

< 185 >

PÁR OBRAZŮ S NÁMĚTEM HORSKÉ KRAJINY

Čína, datováno 1911. 90.0 x 28.0 cm

36 000 Kč / 1 363 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Levý obraz Nápis: „Vlaštovky v párech přelétají na terasami a pavilony, kvetoucí lekníny na řece se otáčejí ke slunci.” Datace: „Malováno koncem zimy roku „sin-chaj" na jižní lavičce v hostinci Pin-ťiang.” Pečeť: Šeng Šan Chan Mo. V prvoplánu listnatý zelený strom. Učenec s holí kráčí po dřevěné lávce přes řeku, která ubíhá do značné dálky mezi vysokými horami. Pravý obraz Nápis: „Starý strom v podzimních horách.” Datace: „Malováno koncem zimy roku „sin-chaj" na jižní lavičce v hostinci Pin-ťiang.” Signováno: Namaloval Š'-lan. Dvě pečetě: 1. Šen-sing wan-li pan-tchien-sia, 2. Šeng Šan Chan Mo. V prvoplánu se košatí starý, holý strom, který dal obrazu jméno. Po schodišti v horské průrvě stoupají dva sběrači roští k vesnici schované dál mezi horami. Vysoké horské štíty ční do nebe.