Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / WANG CHUEJ (1632-1717) - PODLE–HORSKÁ KRAJINA S PALÁCEM

< 182 >

WANG CHUEJ (1632-1717) - PODLE

HORSKÁ KRAJINA S PALÁCEM

Čína, datováno 1703. 95 x 48 cm. 95.0 x 48.0 cm

80 000 Kč / 3 028 EUR
80 000 Kč / 3 028 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Nadepsáno básní o osmi sedmislabičných verších. Signováno: Vytvořeno na šťastný den koncem jara roku „kuej-wej" éry Kchang-si v ateliéru Čching-jün-ke, Keng-jen san-žen, Wang Chuej. Negativní pečeť: Wang Chuej. Pozitivní pečeť: Š' Ku C' (umělecký pseudonym). Romanticky laděná krajina provedená ve starobylém modrozeleném stylu, s centrální kompozicí vysokých, dramatických vrcholků stavěných nad sebe a slepovaných z hustých podlouhlých bloků. V diagonální průrvě stojí na dvou vysokých kamenných terasách paláce a před nimi se výhledem kochá několik vzdělanců, jak je ostatně zmíněno ve verších nadepsaných v pravém rohu nahoře.