Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–HORSKÁ KRAJINA

< 187 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

HORSKÁ KRAJINA

Čína, nedatováno. 112 x 34 cm. 112.0 x 34.0 cm

8 000 Kč / 302 EUR
17 000 Kč / 643 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Signováno: Namaloval Sin-siang san-žen. Negativní pečeť: Siou tcheng wu jin. Pozitivní pečeť: Sin-siang. Hlubokým říčním údolím v horách protéká kamenitá řeka. Pod stromy s barevnými listy je stavení na kůlech, odkud učenec pozoruje řeku. Zadní plán s nejvyšším vrcholem odděluje pruh mlhy.