Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / NEZNÁMÝ MALÍŘ–HODUJÍCÍ UČENCI

< 180 >

NEZNÁMÝ MALÍŘ

HODUJÍCÍ UČENCI

Čína, datováno 1726. 35,5 x 27 cm.

12 000 Kč / 454 EUR
16 000 Kč / 605 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Signováno: Si-šan, Liou. Dvě pečetě. Na obrázku vidíme čtyři vznešené pány, jak v prázdném prostoru sedí pod lampou u obdélníkového stolu a hodují. Opodál stojí malý sluha s lucernou. Lineární malba postav se odvíjí od slavného figuralisty malíře Li Kung-li-na (zvaného Lung-mien) z doby severních Sungů, na jehož vzor se v nápise malíř odvolává.