Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / BUDDHA AMITÁJUS S PLAMENNOU AUREOLOU

< 43 >

BUDDHA AMITÁJUS S PLAMENNOU AUREOLOU

Čína, období Čchien-lung, datováno 1770. Výška 20 cm. 20.0 x 11.0 x 10.0 cm

80 000 Kč / 3 028 EUR
150 000 Kč / 5 679 EUR

Zlacený bronz. Buddha sedí v lotosové pozici na stolci s nápadně tvarovanými rohovými pilíři a s přehozem zdobeným květem o devíti okvětních plátcích. Ruce jsou složeny v klíně dlaněmi vzhůru, jeho postavu rámuje planoucí nimbus. Oděv je přiléhavý s lineárním lemem, zdobený pouze jednoduchými záhyby v klíně. Buddhovo tělo zdobí četné šperky - čelenka, náušnice, náhrdelník a náramky. Na podstavci rytý nápis: „Uctivě zhotoveno v roce „kcheng-ťin" éry Čchien-lung za velkých Čchingů."