Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 19/03/2023, 14:00 / TCHAO I-ČCHING (1914-1986)–HORY A ŘEKY

< 185 >

TCHAO I-ČCHING (1914-1986)

HORY A ŘEKY

Čína, polovina 20. století 100.0 x 150.0 cm

10 222 EUR

Tchao I-čching 陶一青, se narodil a vystudoval v Pekingu na Výtvarné škole Ping-chua (Jinghua College of Fine Arts 京华美术学院). Po studiu v roce 1934 získal místo na výtvarné škole v Kchaj-fengu (prov. Che-nan) a začátkem 40. let vystavoval v Pekingu, Tchien-ťinu aj. Vyučoval též na stř. školách v Čcheng-te a v Pekingu. V roce 1961 se stal profesorem na CAFA a členem Čínského svazu malířů 中国美术家协会. Je uznávaným krajinářem, který se drží klasických malířských (štětcových) technik. Dokonce i v období, kdy byl nucen malovat ze života lidu, je neopustil. Vytvořil si osobitý styl. Jedno z jeho děl figuruje mezi vybranými čínskými obrazy věnovanými do budovy OSN. Provenience: bývalý inventář Čínské restaurace v Praze ve Vodičkově ulici č.19.