< 46 >

POD VYSOKÝMI BOROVICEMI

Čína, 19.-20.století 122.0 x 29.0 cm

7 500 Kč / 300 EUR

Malba na hedvábí. Značeno pozitvní pečetí v pravém dolním rohu. Pod mlhou obestřenými vrcholky hor, pod vzrostlými borovicemi , v blízkosti zurčícího pramene setkávají se literáti, aby se oddali disciplíně ze všech nejvznešenější - umění psaní kaligrafie. Jak ukazují předměty pečlivě rozmístěné na stole : nádoba na štětce, nádoba na roztírání tuše, svitky papíru.