Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / ČOU S'-CCHUNG (1939-1996)–DÍTĚ A ŽELVA POD BANÁNOVNÍKEM

< 99 >

ČOU S'-CCHUNG (1939-1996)

DÍTĚ A ŽELVA POD BANÁNOVNÍKEM

Čína, 20.století. 34.0 x 42.0 cm

5 000 Kč / 200 EUR

Tuš a barvy na papíře. Osobní dar od profesora Wu. Provenience: sbírka Josefa Hejzlara (1927-2012), českého historika umění, sinologa, překladatele a publicisty, absolventa VŠUP v Praze (ateliér prof. Emila Filly). V letech 1951-56 studoval na Pekingské universitě (jazyk, historie a literatura) a Ústřední akademii výtvarného umění v Pekingu. V ČR i v zahraničí vydal řadu knih o východoasijském, zejména čínském umění. Za monografii Čchi Paj-š´ (1970) získal cenu nakladatelství Odeon.