Arcimboldo / Aukce / České výtvarné umění 19/11/2011, 14:00 / KAREL ČERNÝ (1910 - 1960)–V SADU

< 134 >

KAREL ČERNÝ (1910 - 1960)

V SADU

950 000 Kč / 38 775 EUR
950 000 Kč / 38 775 EUR

Olej na plátně, 70,5 x 95 cm, signováno a datováno vlevo dole: 36. Uvedeno v soupisu díla Karla Černého od Vojtěcha Lahody z roku 2003 pod číslem 12. Reprodukováno: Olomouc 1963, č. 7 (pod názvem V parku). Vystaveno: Olomouc 1963, č. 7 (V parku). GBČ 1965, č. k. 4. Louny 1966 č. k. 5. GVŠ 1971, č. k. 2. Brno 1980. Ostrava 1981 č. k. 7. Cheb 1982, č. k. 7. GHMP 1986, č. k. 4. Ze sbírky Dr. J. Borovičky, po konfiskaci od počátku 60. let v NG Praha (inv. č. O 8132), v restituci počátkem 90. let vráceno původnímu majiteli.