Arcimboldo / Aukce / České výtvarné umění 19/11/2011, 14:00 / VÁCLAV BROŽÍK (1851 - 1901)–ÚTĚCHA

< 30 >

VÁCLAV BROŽÍK (1851 - 1901)

ÚTĚCHA

950 000 Kč / 38 775 EUR
1 800 000 Kč / 73 469 EUR

Olej na plátně, 101 x 145,5 cm, signováno vlevo dole: V.Brožík Paris, datace 1880. Viditelná kompoziční souvislost s obrazem Dopis (Zvěst), který se dnes nachází v soukromé sbírce v USA - viz. publikace Národní galerie v Praze z roku 2003 o Václavu Brožíkovi.