Arcimboldo / Aukce / České výtvarné umění 19/11/2011, 14:00 / OTA JANEČEK (1919 - 1997) –TVARY

< 165 >

OTA JANEČEK (1919 - 1997)

TVARY

470 000 Kč / 19 183 EUR
470 000 Kč / 19 183 EUR

Olej na plátně, 181 x 267 cm, signováno a datováno vpravo dole: Janeček 62. Největší obraz z cyklu: Tvary (1961 - 1963), jenž ve své důsledné analytičnosti podvědomě navazuje na Janečkovo ranné kubistické období. O obraz měl velký zájem Henry Kissinger, tehdejší americký ministr zahraničních věcí. Byla dokonce sepsána kupní smlouva na jeden milion českých korun, ke koupi však již z určitých důvodů nedošlo. Dílo pochazí z majetku autorovy rodiny.