Arcimboldo / Aukce / České výtvarné umění 19/11/2011, 14:00 / KAŠPAR JAN HIRSCHELLY (1695 – 1743)–PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ - KYTICE S RŮŽEMI, KARAFIÁTEM A HYACINTEM, KYTICE S RŮŽEMI A TULIPÁNEM

< 4 >

KAŠPAR JAN HIRSCHELLY (1695 – 1743)

PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ - KYTICE S RŮŽEMI, KARAFIÁTEM A HYACINTEM, KYTICE S RŮŽEMI A TULIPÁNEM

600 000 Kč / 24 489 EUR
1 100 000 Kč / 44 897 EUR

Olej na dřevěné desce, 40 x 27 cm, signováno monogramem a datováno vlevo dole: 1736, signováno vpravo dole celým jménem. Hirschelly je považován za nejvýznačnějšího českého malíře kabinetních maleb. Žák J.V. Angermeyera. Po učitelově vzoru se Hirschelly specializoval na malbu zátiší, především květinových. Jeho obrazy jsou zastoupeny v klášterní obrazárně ve Vyšším Brodu, v Národní galerii v Praze, v Oblastní galerii v Liberci a ve významných soukromých sbírkách.