Arcimboldo / Aukce / BUŠIDÓ! Cesta válečníka 21/06/2022, 18:00

BUŠIDÓ! Cesta válečníka

Aukce: 21/06/2022, 18:00

Jedinečná možnost nahlédnout do světa samurajů.

Výstava:

PO - PÁ 14 - 18 hodin
SO 11 - 18 hodin
Bold Gallery, U Měšťanského pivovaru 6a, Praha 7 - Holešovice

BOLD – „odvážný“ – je hlavní přívlastek japonského samuraje a stejně se jmenuje i galerie v pražských Holešovicích, která se mezi odvážnými a originálními projekty na poli současného i starého umění rozhodla uspořádat výstavu BUŠIDÓ!, věnovanou právě světu samurajů. Vedle několika mimořádně vzácných historických zbrojí, mečů, helmic, železných masek, mečových záštit cuba a dalších autentických japonských řemeslných klenotů, jež s Bušidó, Cestou válečníka, souvisejí, jsou vystaveny také malby na paravánech, historické barevné dřevořezy a sítotisky současného japonského umělce Hidea Takedy . Současně bude spuštěn aukční prodej Bušidó! NFT, prvního NFT projektu galerie Bold.

K výstavě vychází katalog, kde se k podrobné specifikaci vystavených vzácností pojí i dobové příběhy a nástin filosofie bušidó. Tištěná verze je k dostání v galerii nebo online na webu Bold gallery.  

DATUM AUKCE: 21.6.2022

Výstava konající se v termínu od 20. května do 21. června 2022 bude zakončena dražbou všech vystavených artefaktů.

BUŠIDÓ! Cesta válečníka je společný projekt aukčního domu Arcimboldo a Bold Gallery.

DIGITALIZACE BUŠIDÓ! SBÍRKY

Soukromá sbírka staletých samurajských zbrojí vystavená na výstavě BUŠIDÓ! byla ve spolupráci se společností Ark Atlantis digitálně naskenovaná, tj. podrobená důkladné fotodokumentaci. Scan jsme využili k vytvoření unikátního NFT, které kombinuje historický kontext prózy ze sbírky Iroha Uta a naskenované digitální dvojče brnění Yoroi Myochin Munesuke. Prodej NFT bude zahájen formou aukce na vernisáži výstavy 20.5.2022 a bude probíhat po dobu jejího trvání. Mimo galerijní provizi půjde výtěžek z NFT ve prospěch projektu digitalizace veřejného kulturního dědictví. Jedná se o pilotní projekt, na který budeme budeme navazovat v budoucích aukcích. 

VSTOUPIT DO NFT AUKCE

Sdílet:


počet výsledků: 42
Přihlašte se k odběru newsletteru

Získávejte informace o našich aukcích a výstavách

close