< 32 >

VYSOKÝ HODNOSTÁŘ ŠKOLY GELUGPA

Tibet, 18. století. Výška 18,5 cm. 18.5 x 17.0 x 11.0 cm

180 000 Kč / 6 666 EUR
330 000 Kč / 12 222 EUR

Zlacený bronz. Jedná se o portrét vysokého reinkarnovaného lámy reformní školy Gelugpa, možná jednoho z dalajlámů či pančenlámů. Pro portréty významných reinkarnovaných lámů bývá typické expresivní podání individuálních rysů obličeje. Láma spočívá ve vadžrovém sedu na lotosovém podstavci, posazeném na vysokém stupňovitém trůnu s motivem lvů. Na zadní straně nápis v tibetštině.