< 49 >

SEDÍCÍ BÓDHISATTVA

Čína, dynastie Čching (19. století). Výška 33 cm. 33.0 x 24.0 x 18.0 cm

18 000 Kč / 666 EUR
18 000 Kč / 666 EUR

Champlevé na měděném jádře. Velká figura bódhisattvy je usazena v pozici ardhaparjanka, rukama vytváří gesto vrcholu osvícení. Je oděna do výrazného šatu, hlavu zdobí bohatá čelenka a tělo bódhisattvovské šperky. Značeno.