< 30 >

MALÁ FIGURA BUDDHY AMITÁJUSE

Čína, 17. až 18. století. Výška 8 cm.

36 000 Kč / 1 333 EUR
36 000 Kč / 1 333 EUR

Zlacený bronz. Amitájus sedí na jednoduchém lotosovém trůnu ve vadžrovém sedu. Zdobí jej bódhisattvovské šperky, jimiž jsou pětihrotá čelenka, náušnice, náhrdelník a náramky. Provenience: sbírka českého orientalisty.