Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / KONVOLUT OSMI RITUÁLNÍCH PŘEDMĚTŮ

< 2 >

KONVOLUT OSMI RITUÁLNÍCH PŘEDMĚTŮ

Tibet, 19. až 20. století.

15 000 Kč / 555 EUR

Bronz, stříbro a měď. Dvě malé stúpy a malá stříbrná miska na vodu se mohou pokládat na domácí či chrámový oltář spolu s dalšími obětinami. Měděná schránka na amulet či ochranné předměty se zavěšuje na krk na řetízku nebo provázku a každodenně se nosí. Dvě čtyřhroté vadžry používají mniši při buddhistických obřadech a vadžra je také častým atributem tibetských božstev a buddhistických mistrů. Další dva předměty představují měděné vykuřovadlo a formu na posvátné předměty „ccha-ccha“.