< 143 >

SEDÍCÍ BOHYNĚ KUAN-JIN

Čína, dílny Te-chua, počátek dynastie Čching, 18. století. Výška 21 cm. 21.0 x 12.5 x 12.0 cm

150 000 Kč / 5 555 EUR

Porcelán typu „blanc de Chine”. Postava bohyně spočívá pravou rukou na opěradle ve formě mytického zvířete, levou má volně položenou na kolenu levé nohy. Její tvář je jemně modelovaná, vlasy sčesány do uzlu. Hrdlo zdobí náhrdelník s přívěskem tvaru houby „ling-č'”. Značeno.