< 246 >

BŮH KCHUEJ-SING

Čína, 20. století. 98.0 x 50.0 cm

5 000 Kč / 185 EUR
5 000 Kč / 185 EUR

Frotáž, tiskařská čerň na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Kaligrafické tahy jsou uspořádány tak, aby kromě znaku zároveň vyobrazily postavu Kchuej-singa, boha úřednických zkoušek. V pravém rohu dole jsou uvedena jména kamenorytců. Kaligrafický nápis signován: Lung-čchüan ču-žen. Reliéf, ze kterého byla frotáž sňata je datován 1864.