< 23 >

BUDDHA ŠÁKJAMUNI

Tibet, 15. století. Výška 22,8 cm.

160 000 Kč / 5 925 EUR
340 000 Kč / 12 592 EUR

Bronz se zbytky zlacení. Dokonalá stylizace figury a obličeje vyzařuje klid a harmonii. Zadní strana roucha a podstavce je pokryta jemným rytým ornamentem květin. Provenience: sbírka českého orientalisty.