Arcimboldo / Aukce / Asiatika 08/12/2016, 15:00 / VYKUŘOVADLO NA TŘECH NOŽKÁCH

< 93 >

VYKUŘOVADLO NA TŘECH NOŽKÁCH

Čína, dynastie Čching (19. století). Výška 45 cm. 45.0 x 32.5 x 24.5 cm

36 000 Kč / 1 358 EUR

Patinovaný bronz zdobený cizelováním a malbou přírodním lakem. Vykuřovadlo stojí na třech nožkách zdobených netopýry na nižším kruhovém podstavci, který je uprostřed dekorován prolamovaným medailonem se znakem štěstí. Na bocích se nacházejí ouška v podobě sloních hlav a na víku držadlo tvaru lvíčka. Tělo nádoby zdobí žánrové scénky v přírodní scenerii. Na podední značeno.