Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / VÝJIMEČNÁ DEKORATIVNÍ VÁZA

< 132 >

VÝJIMEČNÁ DEKORATIVNÍ VÁZA

Čína, období Čhien-lung (1735-1795). Výška 39 cm. 39.0 x 16.0 x 13.0 cm

200 000 Kč / 7 547 EUR

Porcelán, tlačený dekor a malba barevnými emaily a zlatem na polevě. Montáž ze zlaceného cizelovaného bronzu ve stylu Ludvíka XV. Váza s víčkem, opatřeným figurou lvíčka, má rozevřené hrdlo, pod nímž jsou na bocích umístěny dva úchyty tvaru dračích těl. Na přední i zadní straně vázy se nacházejí velké kartuše s figurální scénou, které jsou v horní části doplněny menšími obdélníkovými medailony. Výjevy jsou rámovány dekorem květin, motýlů a ptáčků na podkladě tyrkysové barvy.