Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / VELKÁ FIGURA KONĚ

< 109 >

VELKÁ FIGURA KONĚ

Čína, Šan-si, počátek dynastie Tchang (618-906). Výška 68 cm. 68.0 x 51.0 x 21.0 cm

750 000 Kč / 28 301 EUR
750 000 Kč / 28 301 EUR

Hrobová figura stojícího koně z bílé hrnčiny. Kůň je ztvárněn realisticky, s precizně modelovanou hlavou, dlouhým krkem a hřívou naznačenou hladkým plastickým hřebenem. Tělo na čtyřech dlouhých štíhlých nohách je zakončeno krátkým, nahoru zdviženým ocasem, pokrytým souběžnými rýhami, symetricky se rozbíhajícími kolem ústřední linie. Na tělo je volně nasazeno oddělitelné sedlo. Provenience: významná nizozemská soukromá sbírka.