Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / BŮH BOHATSTVÍ KUBÉRA

< 36 >

BŮH BOHATSTVÍ KUBÉRA

Tibet, 18. století. Výška 14,5 cm. 14.5 x 12.5 x 8.5 cm

75 000 Kč / 2 830 EUR
100 000 Kč / 3 773 EUR

Zlacený bronz. Bůh bohatství Kubéra, uctívaný též jako ochránce Severu, je usazen na lotosovém podstavci v polouzavřeném sedu. V pravé ruce drží plod džambhary a v levé promyku vyvrhující perly, které se kupí pod ní.