Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / BRONZOVÁ NÁDOBA TYPU „I”

< 48 >

BRONZOVÁ NÁDOBA TYPU „I”

Čína, období Válčících států (5. - 3. stol. př. n. l.). Průměr 15 cm. Ø 15 cm

250 000 Kč / 9 433 EUR
250 000 Kč / 9 433 EUR

Tyto nádoby sloužily k nalévání vody při omývání rukou. Výlevka zakončena ptačí hlavičkou držící v zobáku kuličku. Tělo srdčitého tvaru vyzdviženo na vyšší nožce. Okraj zdobí trojúhelníkový dekor „san-ťiao-wen” typický pro mladší období doby Válčících států. Na povrchu nádoby pozůstatky zlacení. Provenience: významná nizozemská soukromá sbírka.