Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / VYKUŘOVADLO ARCHAICKÉHO TVARU

< 32 >

VYKUŘOVADLO ARCHAICKÉHO TVARU

Japonsko, 19. století. Výška 36 cm. Ø 16 cm

12 000 Kč / 461 EUR

Cloisonné na bronzovém základě. Vykuřovadlo na třech nožkách je zdobeno laločnatými kartušemi s motivy rozvilin a kvítků. Po stranách dvě ucha tvaru sloních hlav. Víko je opatřeno výraznou figurou sedícího jednorožce. Značeno: Jošimasa-saku.