Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / TOJOHARA ČIKANOBU (1838 - 1912)–TRIPTYCH S VÝJEVEM BITVY U MIKATAGAHARA

< 60 >

TOJOHARA ČIKANOBU (1838 - 1912)

TRIPTYCH S VÝJEVEM BITVY U MIKATAGAHARA

Japonsko, datováno 1883. 33,5 x 69,5 cm. 33.5 x 69.5 cm

12 000 Kč / 461 EUR

Barevný dřevořez. Signováno: Jošu Čikanobu-hicu. Rytec: Hori Tacu. Čikanobu byl jedním z neproduktivnějších umělců éry Meidži a vedle tradičních námětů dokumentoval i čínsko-japonské války. Sám bojoval v bitvě v Ueno a měl tudíž k válečné tématice jako bývalý bojovník blízko.