Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / TRANSCENDENTNÍ BÓDHISATTVA AVALÓKITÉŠVARA

< 116 >

TRANSCENDENTNÍ BÓDHISATTVA AVALÓKITÉŠVARA

Tibet, 17. - 18. století. Výška 7,5 cm. 7.0 x 5.0 x 3.0 cm

35 000 Kč / 1 346 EUR
37 000 Kč / 1 423 EUR

Zlacený bronz. Figura Avalókitéšvary ve vadžrovém sedu je umístěna na dvojitém lotosovém podstavci. Levá ruka je volně spuštěna v gestu dotýkání se země, pravá drží stonek lotosu, který se rozvíjí ve výši ramen. Tělo zdobí typické šperky a hlavu pětihrotá koruna.