Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ŠAVLE „KILIDŽ” S POCHVOU

< 107 >

ŠAVLE „KILIDŽ” S POCHVOU

Persie, 17. - 18. století. Celková délka 92,5 cm, čepel 72 cm. 16.5 cm

150 000 Kč / 5 769 EUR

Jednosečná, silně zakřivená čepel z wootz-damascénské oceli je zakončená jelmánem. Rukojeť s křížovou záštitou, tvořená slonovinovými střenkami a ozdobnými pásy, je zakončena hlavicí tvaru hada s očima z tyrkysů. Honosná pochva z vytepávaného stříbrného plechu s puncovaným a cizelovaným dekorem.