Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / NAONDO NAKAMURA (1905-1981)–JACHTY V PŘÍSTAVU

< 56 >

NAONDO NAKAMURA (1905-1981)

JACHTY V PŘÍSTAVU

Japonsko, 2. polovina 20. století. 53 x 64 cm. 53.0 x 64.0 cm

16 000 Kč / 615 EUR
16 000 Kč / 615 EUR

Kvaš a japonské techniky na kartonu. Rámováno. Signováno: Naondo. Pečeť: Saku (Vytvořil). Zručný mistr namaloval v přístavu kotvící skupinu čtyř jachet čistě japonskými malířskými prostředky přírodního původu, ale technicky malbu pojal jako mokrý kvaš, který je patrný hlavně v rozpité zeleni mořských vln. Minerální zeleň moře doplnil malíř stříbrnými plátky mola a pásy modré barvy z rozemletého akvamarínu. Také běloba je tradiční prášek namletý z mušlí a nanesený pomocí tradičních klihových pojiv z kostní dřeně.