< 19 >

STÚPA

Mongolsko, 19. století. 88 x 40 cm. 88.0 x 40.0 cm

25 000 Kč / 1 026 EUR

Tištěno na plátno technikou dřevořezu a kolorováno. Buddhistická stúpa měla původně funkci mohyly uchovávající ostatky buddhy nebo budhistických světců. Již v ranném buddhistickém umění se stala jedním z prvních symbolů Buddhy a jeho učení. Na této thangce je stúpa s obrazem božstva v horní části doplněna osmi drahocennostmi, jimiž jsou slunečník, ryby, váza s nektarem nesmrtelnosti, lotos, pravotočivá lastura, nekonečný uzel, vítězná korouhev a kolo učení.