Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / PÁR ŽELEZNÝCH ČÓŠÚ DAIŠÓ CUB

< 202 >

PÁR ŽELEZNÝCH ČÓŠÚ DAIŠÓ CUB

Japonsko, konec 19. století.

16 000 Kč / 656 EUR

Signováno: Čóšú džú Tomojuki 長州住友之、 Dai: výška 7,4 cm, šó: výška 7 cm. Kvalitní rytí ve stylu marubori lokálně zlacené technikou mekki, dobrá patina, typická práce provincie Nagato. Daišó cuby byly zhotovovány ve stejném stylu na katanu a wakizaši jako souprava. Námět listů dubu kašiwa, odkaz na buddhistické ochranné božstvo Suwa Mjódžin nebo šintoistické božstvo Kašiwa no kami.