Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / OLTÁŘÍK ZUŠI S BÓDHISATTVOU DAI SEIŠI SEDÍCÍM NA SKÁLE V LOTOSOVÉ POZICI

< 185 >

OLTÁŘÍK ZUŠI S BÓDHISATTVOU DAI SEIŠI SEDÍCÍM NA SKÁLE V LOTOSOVÉ POZICI

Japonsko, období Edo, 1. polovina 19. století. Výška 11,5 cm. 11.5 x 9.0 x 7.0 cm

10 000 Kč / 410 EUR

Dřevo kryté přírodním lakem zdobeným zlacením, měděné kování. Velice kvalitní řezba ve dřevě kiri. Schránka je černě lakovaná v technice kuronuri, vnitřek zlacen technikou kinpaku, kování kanagu puncováno vzorem rybích jiker nanako a dekorováno rytinou čínských travin karakusa.