Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / MISKA NA ČAJ S VÍČKEM

< 222 >

MISKA NA ČAJ S VÍČKEM

Čína, období Kuang-sü (1875 - 1908). Průměr 10 cm. 5.0 x 10.0 cm

55 000 Kč / 2 257 EUR

Porcelán se žlutou, zelenou a hnědou glazurou. Motiv pětiprstých draků s perlami v plamenech. Okraj zdoben nekonečnou rozvilinou. Uvnitř misky znak „dlouhý život“. Na základně víčka i misky značeno kobaltem pod polevou: Ta Čching Kuang-sü nien c´. Provenience: sbírka Danušky Heroldové-Šťovíčkové.