Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / EXCELENTNÍ SLONOVINOVÉ OKIMONO

< 194 >

EXCELENTNÍ SLONOVINOVÉ OKIMONO

Japonsko, období Meidži, konec 19. století. Výška 18,3 cm. 18.3 x 6.5 x 5.7 cm

17 000 Kč / 697 EUR

Kvalitní řezba ve slonovině zpodobňující dva ze sedmi bůžků štěstí Šičifukudžin, božstvo dlouhého života a štěstí Fukurokudžu a bůžka dobré nálady Hoteie, jako potulné akrobaty. Signováno: Gjokuši / Tamajuki. Mistr Gjokuši proslul jako řezbář necuke a okimono, tvořil i v technologii šibajama zógan.