Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / ČÍNSKÁ JEZDECKÁ ŠAVLE TAO S ČEPELÍ VE STYLU LIOU-ŤIE-TCHAO (ŠAVLE VRBOVÉHO LISTU)

< 94 >

ČÍNSKÁ JEZDECKÁ ŠAVLE TAO S ČEPELÍ VE STYLU LIOU-ŤIE-TCHAO (ŠAVLE VRBOVÉHO LISTU)

Čína, 19. století. Délka čepele 82 cm. 82.0 cm

40 000 Kč / 1 642 EUR
40 000 Kč / 1 642 EUR

Jednosečná, mírně zakřivená čepel se dvěma nestejně širokými žlábky a rytinou draka s perlou omnipotence v oblacích. Železná záštita, obústek rukojěti a hlavice jsou dekorované stříbrnou fólií, zatřenou do mřížkově rýhovaného podkladu s námětem archaického znaku štěstí, netopýrů a meandrů. Mírně prohnutá rukojěť dekorativně ovinutá bavlněnou stužkou. Dřevěná pochva s mosazným kováním je potažena černou kůží, rukojěť se stříbrným, původně za horka zlaceným ověskovým talismanem s cizelovaným florálním dekorem a blahopřejným textem. Na místě portepe dekorativním uzlem přivázán čínský mužský cop.