< 19 >

VYKUŘOVADLO

Čína, 17. století. Výška 49 cm. 49.0 x 44.0 x 27.0 cm

75 000 Kč / 3 125 EUR
230 000 Kč / 9 583 EUR

Patinovaný bronz zdobený cizelováním a malbou přírodním lakem za studena. Vykuřovadlo tradičního tvaru na třech nožkách zdobených maskarony, s dvojicí protilehlých výrazných držadel v podobě stylizovaného žezla žu-i a s víkem opatřeným držadlem tvaru sedícího čínského lvíčka s perlou je na těle zdobeno cizelovaným motivem draků dozdobených parciálně lakovými pigmenty. Na dně signováno.